Верба являється символом України. В народі кажуть «Без верби і калини нема України». В Україні росте 29 видів верби, а у світі – понад 600, а у Василькові шість: верба біла, верба козина, верба ломка, ветла, верба плакуча. Чому верба плакуча? Перед дощем на листках з’являються крапельки, які, часом капають так часто, що під деревом земля стає мокрою. Звідси і пішла назва – «плакуча».
З цього дерева виготовляли і посуд, і музичні інструменти (кобзи та бандури), плели кошики, валізи, меблі, колиски, навіть хати, які потім обмазували глиною. Ложки, зроблені з деревини верби служили паспортом в Запоріжській Січі. Хто не мав такої ложки, потрапляв під підозру.
Народ здавна оспівував вербу в народних піснях «Ой вербо, вербо», «Ой вербиченько, біле личенько», «В кінці греблі шумлять верби», «На городі верба рясна», в яких славиться верба, що символізує дівочу красу та дівочий сум. Верби стали невід’ємною частиною рідного краю.
Росте верба вздовж берегів річок, її ще називають деревом-русалкою, так як немає дерева, яке б так любило воду. Садять верби обов'язково біля криниць, «Де верба, там вода», - мовиться в народі...
Верба адсорбує хлор і його сполуки.