Васильківська міська Станція юних натуралістів

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 38
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
  ІСТОРІЯ ВАСИЛЬКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ СТАНЦІЇ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ 
 
                Кожна людина, яка дружить з природою, -  щаслива. Дерево без коріння не росте - засихає і гине. Природа - це наше коріння, початок початку нашого життя... Зараз всі знають, хто такий юннат. А дев’яносто п’ять років тому це слово тільки входило в наше життя. На Васильківщині юннатівський рух зародився серед учнівської молоді  в міській середній школі № 3. Його започаткував вчитель біології Федір Йосипович Івахнін. Перші спостереження за живою природою, перші досліди проводилися на пришкільних ділянках. Так, при міській Станції юних натуралістів один за одним з’являлися гуртки садоводів, які в 60-х роках посадили на шкільних подвір’ях, навколо шкіл і на вулицях міста понад 700 дерев. У школах встановилася добра традиція: в «День саду» учні-десятикласники одержували на шкільній ділянці по саджанцю і йшли з ними до учнів першого класу. Разом з першокласниками  біля будинків, де ті живуть, вони садили плодове дерево на згадку про випускника школи. Далі за цим деревом доглядав сам першокласник.
        Васильківська міська Станція юних натуралістів є однопрофільним закладом, де працюють творчі об’єднання та гуртки еколого-натуралістичного напряму.
 
 

         Головне завдання Васильківської міської Станції юних натуралістів – створення додаткових  умов для самовизначення, саморозвитку, самореалізації особистості, формування екологічної грамотності та екологічного світогляду вихованців, сприяння професійній орієнтації, розвитку творчих здібностей і обдарувань учнів та  забезпечення оптимальних умов для їх інтелектуального розвитку.  

            Васильківська міська Станція є  центром додаткової  освіти і соціального захисту дітей. В СЮН навчаються діти з багатодітних і малозабезпечених сімей,  напівсироти, сироти. На базі СЮН діє 45 гуртків та творчих об’єднань, в яких займаються 675 вихованців з числа учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста різних вікових категорій. Освітньо-виховний процес в СЮН забезпечують 14 педагогічних працівники, 11 з яких мають вищу біологічну освіту. Педагогічні працівники надають  вихованцям та учням додаткові знання про навколишнє середовище,  виховують любов до рідного краю, формують екологічну культуру особистості, розвивають національно-екологічне мислення. Вихованці  набувають знання і досвід з  розв’язання екологічних проблем, залучаються до практичної та пропагандистської роботи. 

 Проведення міської природоохоронної пропагандистської акції «Замість ялинки – гілка»
 
                                                                                                                                                         
 

         Проводяться еколого-трудові десанти «Прибери планету», «Сміття не в ліс, а з лісу». Еколого-трудові десанти на берегах річки Стугна. На СЮН поширюється нова форма екологічної освіти і виховання в природі – екологічні походи, експедиції, робота на навчально-екологічній стежці «Дивне поряд».

 Екскурсія навчально-екологічною стежкою «Дивне поряд» для керівників гуртків
 
 

               Екскурсія  навчально- екологічною стежкою  « Рослини - супутники людини».  Юннати приймають активну участь у Всеукраїнських конкурсах «Парад квітів біля школи», «Галерея кімнатних рослин», «Птах року», акціях «Первоцвіт», «Посади своє дерево», Міжнародному фестивалі «Зелена планета», фестивалі юннатівського відеофільму «В об’єктиві натураліста». 

Вихованці СЮН учасники та переможці обласного Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт «Юний дослідник»
 
 
Захист експериментально-дослідницької роботи на обласному конкурсі «Юний дослідник»
 
 

      Проведення виховного заходу вихованцями гуртка «Краса і здоров’я» - «Дівоча коса – гордість і краса». Наукові керівники закладу впроваджують принципи нерозривності природничих, еколого-натуралістичних питань з наукової діяльності через систему Малої академії наук. Вихованці є активними учасниками І міського та ІІ обласного етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.

 
           Гуртківці СЮН широко займаються пропагандистською роботою, в закладі діють агітбригада  екологічного театру «Діти Сонця»,  керівник Пушкарьова Інна Миколаївна. На базі гуртків «Юні натуралісти» - керівник Рябцева Надія Іванівна та «Юні друзі природи» - керівник Василенко Галина Дмитрівна створена екологічна агітбригада «Лицарі природи», гуртка «Юні орнітологи» - керівник гуртка-методист М’ягка Наталія Дмитрівна - «Лелечата». Учасники агітбригад щороку проводять природоохоронну та пропагандистську роботу в навчальних закладів міста. На початку березня юні квітникарі проводять природоохоронну акцію «Первоцвіт», мета якої пропаганда збереження первоцвітів від знищення... 
 
 Проведення міської природоохоронної акції «Первоцвіт»
 
 

            Природоохоронна  акції «Наша допомога зимуючим птахам». Станція юних натуралістів тісно співпрацює з громадськими екологічними організаціями: Національним Екологічним Центром України, Українським товариством охорони природи, громадською екологічною організацією «Екологічна Ліга», «Екологічна варта», Українським товариством охорони птахів. Вивчаючи екологію, тобто науку про дім, середовище, в якому ми всі живемо, колектив Васильківської міської Станції юних натуралістів намагаєтьсязробити все, аби не порушувалася гармонія між людиною та природою і в рідному місті, на рідній вулиці всі почували себе затишно й зручно.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Copyright MyCorp © 2024